Zanim przejdziemy do głównego tematu postu wspomnę o... grach. Kto nie lubi grać? Wszyscy lubią, prawda? Może inaczej sformułujemy pytania. Kto lubi wygrywać? Na pewno wszyscy. Kto lubi przegrywać? W tym przypadku raczej nikt nie lubi tego uczucia. Gry mogą być edukacyjne oraz uczyć zachowań społecznych. Podczas grania uczymy się zasad, szybkiej reakcji czy próbujemy przewidzieć ruch przeciwnika. Wygrana napawa nas dumą i uczy. Oczywiście przegrana również nas uczy, ale towarzyszy jej taki gorzki smak. Może nas zmotywować do dalszych prób oraz do nauki na własnych błędach.
Pewnego dnia na zajęciach w grupie znajomych graliśmy w grę edukacyjną o nazwie Wirus. Cóż początki były trudne, bo za nim zrozumiałyśmy, o co chodzi w tym, to minęło z dobre 10 minut. Później rozgrywka jakoś szła chociaż mozolnie. Zabawa dopiero się zaczęła, kiedy koleżanka kupiła Wirusa i graliśmy w nią na okienkach. Wtedy poznałyśmy dokładnie zasady (chociaż do tej pory nie pamiętam do czego służą niektóre karty specjalne) i gramy w nią obecnie jak starzy zawodowcy. Polecam grę z całego serduszka, bo nie jest ona trudna, a potrafi dostarczyć dreszczyku emocji.
Pora przejść do głównego tematu, ale najpierw wyjaśnijmy czym jest skrót GMO. Jest to organizm zmodyfikowany genetycznie, a pierwszy powstał w 1973 roku. Ludzie są różnie nastawienie do GMO. Jedni mają obawy, a natomiast drudzy nie mają z tym problemu. Zazwyczaj przeciwnikami są osoby, które odczuwają strach wobec GMO, bo do końca nie rozumieją, o co w tym chodzi lub kłóci się to z ich osobistymi poglądami. Na pewno dużym minusem jest nieznajomość długotrwałych skutków spożywania GMO, ale to jest zagadką, którą może poznanym w niedalekiej przyszłości. Również istnieje możliwość negatywnego oddziaływania na zdrowie. Mogą pojawić się alergie, nowotwory czy bezpłodność. Również jest ryzyko zagrożenia dla bioróżnorodności.
Natomiast zwolennicy uważają, że nie ma oficjalnych badań potwierdzających negatywne skutki GMO dla ludzkiego organizmu. Na pewno dużym plusem jest to, że rośliny GMO wytrzymują długie i trudne warunki transportu, czyli są opłacalne w produkcji i bardzo wydajne. Również zawierają w sobie zwiększoną wartość odżywczą. Takie rośliny mogą być uprawiane w trudnych warunkach.
Reasumując nie wiadomo do końca czy GMO jest zdrowe czy szkodliwe. Taka technologia może się stać jednym z głównych rozwiązań dotyczących produkcji żywności. Obecnie na Ziemi jest 8 miliardów. Miejsca brakuje powoli dla nas oraz do upraw. Trzeba sobie jakoś poradzić i GMO może być takim rozwiązaniem, ale to czas pokaże.
Źródło zdjęcia:https://www.naturoterapiawpraktyce.pl/artykul/gmo-vs-zywnosc-konwencjonalna-cz-ii
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz